A A A

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu, którzy zostali wyróżnieni w IX edycji programu Tesco dla Szkół pokonując prawie 360 szkół z całej Polski, świętowali wygraną podczas uroczystej Gali Finałowej 8 marca w pasażu CH Tesco Extra Bałuty przy ulicy Pojezierskiej 93 w Łodzi.  Uczniowie wraz z nauczycielką – panią Anną Marczewską odebrali nagrody indywidualne, czytniki książek elektronicznych ufundowane przez Tesco Polska.

Razem z uczniami ze Zgierza bawili się także laureaci z całego województwa kujawsko‑pomorskiego i łódzkiego, w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców i przedstawicieli fundatora konkursu, Tesco Polska. Zaprezentowane zostały nagrodzone prace konkursowe - 2-minutowe filmiki przedstawiające ‘ekorewolucje’, czyli zrealizowane przez dzieci ekologiczne akcje. Podczas Gali Finałowej znalazło się miejsce nie tylko na wręczenie nagród, ale przede wszystkim na wspólną zabawę w ramach gier i konkursów, w których zwycięzcy ekologiczno-filmowego konkursu Tesco dla Szkół mogli zabłysnąć ekologiczną wiedzą i kreatywnością.

W IX edycji programu Tesco dla Szkół wzięło udział aż 359 zespołów z całej Polski, angażując w lokalne działania ekologiczne ponad 58 000 osób. O wygranej 30 zespołów zdecydowało prawie 2 miliony internautów, głosujących na najlepsze prace konkursowe oraz Jury, które przyznało nagrody dodatkowe m.in. Gimnazjum nr 3 ze Zgierza, w uznaniu wobec szczególnych wartości ekologicznych i edukacyjnych prezentowanych przez ich ekofilmiki.

Misją programu Tesco dla Szkół jest oprócz promowania wśród dzieci i młodzieży postaw obywatelskich i proekologicznych również materialna pomoc polskim szkołom, czyli umożliwienie im uzupełnienia wyposażenia sprzętem dydaktycznym na miarę XXI wieku. Dzięki nagrodom dodatkowym w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu już wkrótce będą korzystać z wygodnych i nowoczesnych czytników książek elektronicznych z zestawem lektur. Natomiast już jesienią rusza kolejna, jubileuszowa 10. edycja Tesco dla Szkół, w której wszystkie szkoły będą miały szanse na zdobycie jednej z 30 pracowni multimedialnych z pełnym wyposażeniem, a uczniowie ze Zgierza szanse tym większe dzięki udanemu startowi w tegorocznej edycji. Więcej informacji o programie Tesco dla Szkół na stronie www.tescodlaszkol.pl.

 

Maja Głuśniewska 
Garden of Words

.