A A A

 

Po raz kolejny w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu miała miejsce sesja popularnonaukowa, którą zorganizowały panie: Aneta Frydrych-Chrabańska i Katarzyna Pilarczyk. Tym razem adresatem spotkania była młodzież szkół gimnazjalnych powiatu zgierskiego. Sesja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Młodzież wysłuchała prelekcji wzbogaconych prezentacjami pani Liliany Sobieskiej – Jędruszczak z WODN, pana Krzysztofa Olkusza z Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz pań: Elżbiety Wójcik i Eweliny Rokickiej z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej filia w Zgierzu.

Fotorelacja na stronie ZZSP.

Mówiono przede wszystkim o złych i dobrych adaptacjach filmowych znanych powieści, o tym, jak wygląda” od kuchni” ekranizacja literatury, o zaletach pakietu Filmoteki Szkolnej, o potrzebie czytania nie tylko wybitnych autorów. W drugiej części sesji wręczone zostały nagrody i wyróżnienia gimnazjalistom biorącym udział w konkursie Zareklamuj swoją ulubioną książkę lub film”.

Na konkurs wpłynęło ogółem 28 prac, z czego najwięcej z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu. Jury konkursu postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce:

  • w kategorii multimedia – Artur Witczak z ZSG w Giecznie
  • w kategorii plakat – Magdalena Sławińska - Gimnazjum nr 2 w Zgierzu
  • w kategorii recenzja – Wioletta Chmurska – Gimnazjum nr 1 w Zgierzu

II miejsce: Sylwia Wrodzińska i Natalia Kirsz - Gimnazjum nr 2 w Zgierzu

III miejsce: Marta Kałkusińska i Anna Kaźmierczak - Gimnazjum nr 2 w Zgierzu

Michalina Barylska - Gimnazjum nr 2 w Zgierzu

Julia Galusińska i Daria Arkita - Gimnazjum nr 2 w Zgierzu

Wyróżnienie: Martyna Kacprzak i Katarzyna Jakubowicz - Gimnazjum nr 1 w Zgierzu

Sesję uświetnił rewelacyjny występ wokalny Katarzyny Pisarskiej z SLO im. R. Traugutta, która zaśpiewała najbardziej znane utwory muzyki filmowej oraz Adriana Barylskiego z ZZSP, który zagrał na trąbce tematy muzyczne z 10 filmów i przygotował quiz „Czy znasz standardy muzyki filmowej?”.

.