A A A

 

Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz zaprasza do udziału w nieodpłatnych warsztatach z zakresu sprawowania kontroli nad organami administracji publicznej. Szkolenie odbędzie się 10 marca w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Rembowskiego 36/40 w godz. 10.00-16.00. Szkolenie adresowane jest do osób zainteresowanych monitoringiem działań władz oraz partycypacją społeczną.

Stowarzyszenie zaprasza serdecznie wszystkie osoby, które chcą poznać mechanizmy sprawowania kontroli nad działaniami administracji publicznej. W czasie 6-godzinnego warsztatu będzie można dowiedzieć się o narzędziach kontroli, prawach obywateli w kwestii dostępu do informacji publicznej, jakie zobowiązania wobec mieszkańców miasta mają sprawujący władzę, a także na czym polega partycypacja publiczna (konsultacje społeczne, budżet partycypacyjny). Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Homo Faber.

Osoby, które wezmą udział w szkoleniu będą mogły włączyć się w prace niezależnej gazety obywatelskiej „Zgrzyt”.

Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, serwis kawowy oraz obiad.

Zgłoszenia/pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Monitorujemy i animujemy - niezależna gazeta obywatelska w Zgierzu" współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

.