A A A

Drażnią cię rasistowskie napisy na miejskich murach? Dostrzegasz trudności z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne w miejscach publicznych? Znasz miejsca, które ze strachu omijasz szerokim łukiem? To wszystko można zmienić, chociażby w ramach nowego projektu edukacyjnego Amnesty International.

Prawa człowieka to dużo więcej niż dokumenty i prawne regulacje. Są częścią naszego codziennego życia. Celem projektu międzynarodowej organizacji Amnesty International jest zachęcenie grupy młodych ludzi z opiekunami do zauważenia problemu łamania praw człowieka w swoim otoczeniu i działania na rzecz ich rozwiązywania.

W ramach projektu: "Prawa człowieka: Teraz! To jest w Twoich rękach" zainteresowane zespoły wezmą udział w 3-miesięcznym kursie e-learningowym z zakresu problemów prawo-człowieczych, otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i scenariusze zajęć oraz wsparcie animatorów projektu.

Udział jest bezpłatny, a ilość grup ograniczona. Szczegółowe informacje dostępne na stronie:
http://amnesty.org.pl/badz-aktywny/edukacja/nasze-projekty/prawa-czlowieka-teraz-to-jest-w-twoich-rekach/o-projekcie.html


Jedną z dwóch grup projektowych tworzymy przy CKD. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Karoliną Miżyńską (animatorką w projekcie), tel. 503 124 638 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdyż zainteresowani udziałem w projekcie będę musieli zadeklarować się pisemnie. Opiekunem grupy przy CKD będzie Ilona Majewska, trenerka, animatorka, członkini Stowarzyszenia Wielokulturowy Zgierz.

 

.