A A A

9 listopada uczniowie placówek z terenu powiatu zgierskiego spotkali się w Zespole Szkół im. J. Cezaka w Zgierzu na zorganizowanym po raz pierwszy Powiatowym Konkursie Wokalnym. "Śpiewam, bo lubię" - taka była właśnie idea rywalizacji.

Zdjęcia z konkursu.

Ogłaszając wyniki, jury w składzie: Pan Krzysztof Kociszewski z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu (przewodniczący), Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu, Pan Witold Świątczak, oraz Pani Liliana Lipińska - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 - podkreśliło, że podczas oceniania brano pod uwagę nie tylko umiejętności wokalne wykonawców, ale także ich pasję, zaangażowanie i radość śpiewania.

Patronat honorowy nad spotkaniem objął Starosta Zgierski, Pan Krzysztof Kozanecki, natomiast Sekretarz Powiatu Zgierskiego, Pan Adam Świniuch, w jego imieniu wręczył nagrodę główną - puchar w formie klucza wiolinowego.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Kamila Kieszkowska z klasy I LO, która wykonała utwory: "Jar of hearts" i "Nine milion bicycles". Jury doceniło zdolności muzyczne, interpretację tekstu oraz wrażliwość młodej wokalistki. Drugie miejsce piosenkami "Na dłoni" i "Romans z harlequina" wyśpiewała sobie Paulina Kasińska - dobrze nam znana wykonawczyni z klasy IV TOT. Trzecie miejsce przypadło natomiast zespołowi Bez Kitu z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Zgierzu za zaprezentowanie piosenek: "Waka, waka" i "Perfect". Wyróżnienie otrzymał zespół CODA z Aleksandrowa Łódzkiego, który wykonał utwory "Parę chwil" oraz "I'm so excited".

Zwycięzcy otrzymali także dyplomy i słodkie upominki. Laureatom serdecznie gratulujemy, wszystkim zaś dziękujemy za udział w zabawie.

Organizatorkami konkursu były panie: Karolina Grabowska i Anna Woźniak.

źródło: ekonomik.miasto.zgierz.pl

.