A A A

33 komputery wraz z klawiaturami oraz 37 monitory LCD są właśnie sprawdzane i instalowane w pracowniach urządzeń internetowych Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, placówki prowadzonej przez powiat zgierski.

Komputery zostaną połączone w sieć a wtedy pozbędziemy się papierowych dzienników. Każdy nauczyciel będzie miał swój komputer i wprowadzając dane do systemu stworzy dziennik elektroniczny – tłumaczy dyrektor szkoły Eugeniusz Jacel.

Sprzęt, o którym mowa do niedawna używany był przez … posłów zasiadających w ławach sejmowych budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Dzięki zapytaniu wysłanemu przez dyrektora do Kancelarii Sejmu, szkole podarowano czteroletnie komputery wraz z urządzeniami peryferyjnymi.

Co jakiś czas wysyłam podobne zapytania do różnych instytucji i czasem udaje się pozyskać tego typu urządzenia – mówi Eugeniusz Jacel. - Za pierwszym razem Kancelaria odpisała mi, że nie ma niczego, co mogłaby oddać, ale za kilka miesięcy dostałem telefon, że jeśli nadal jesteśmy zainteresowani, to możemy dostać komputery, które wraz z nową kadencją Sejmu są wymieniane na nowe.

źródło:

Małgorzata Tomczuk

powiat.zgierz.pl

.