A A A

Komitet "Przyjaciele Wesołej Gromady" to grupa młodych ludzi, mieszkańców Zgierza, którzy postanowili pomóc podopiecznym Świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy SP1 w Zgierzu i doposażyć ich świetlicę w najpotrzebniejsze materiały. Komitet powstał w sierpniu 2011 roku i działa na mocy decyzji Prezydenta Miasta Zgierza.

Komitet tworzą: Paula Baranowska, Anna Bednarz, Aleksandra Gawrysiak, Klaudia Warżel, Artur Jasiński, Dominik Klatka i Jakub Pyrzanowski, który reprezentuje Komitet.

Komitet „Przyjaciele Wesołej Gromady” ma w planach zorganizowanie:

  • koncertów charytatywnych, na których wystąpią zgierskie zespoły muzyczne,
  • występu charytatywnego Teatru Maniek, podczas którego sprzedawane będą cegiełki oraz prowadzona będzie zbiórka do puszki,
  • koncertu „Wspólne kolędowanie ze zgierskimi gwiazdami”,
  • kiermaszu (w tym przedmiotów zdobionych techniką decoupage),
  • i innych.

Z Komitetem stale współpracować będzie Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (jako współorganizatorzy działań).

„Pomóżmy dzieciom, którym przyda się nasze wsparcie! Każda złotówka, każdy mazak i kredka, którą przeznaczą Państwo na ten cel to większa szansa na wyposażenie Wesołej gromady w plecaki, ksiązki, materiały do zajęć plastycznych” – mówią organizatorzy.

Zbiórka ma trwać do marca 2012 roku. O poszczególnych działaniach będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji można znaleźć na Facebookowej stronie Komitetu.

.