A A A

 

- Celem przedsięwzięcia jest kreowanie kultury poszanowania praw człowieka – zwłaszcza praw dzieci oraz wskazanie najmłodszym zagrożeń, jakie niesie za sobą korzystanie z sieci internetowej – zachęcają organizatorzy akcji.

 

Plan działań obejmie warsztaty z zakresu Praw Dziecka skierowane do uczniów zgierskich szkół podstawowych, podczas których w ciekawy i przystępny dzieciom sposób zostanie przekazana wiedza dotycząca wybranych zagadnień Konwencji o Prawach Dziecka, odbędą się również warsztaty nt. bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Będzie to spotkanie z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Zgierza ds. Bezpieczeństwa Informacji, podczas którego dzieci dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa czyhają w internecie, co zrobić, aby przed nimi się ustrzec. Na zakończenie każdego spotkania dzieci wezmą udział w quizie z nagrodami

 

- Nowością będzie I Konferencja dla dzieci "WASZE SPRAWY - WAŻNE SPRAWY" – dalej reklamują inicjatywę organizatorzy – która odbędzie się w Urzędzie Miasta Zgierza. 28 maja od godziny 10.00 czeka na małych uczestników wiele interesujących wystąpień, poczęstunek, program artystyczny.

 

Tydzień Dzieci to święto dla małych zgierzan, ale organizatorzy pomyśleli również o dorosłych, którym 31 maja zaproponowali udział w „Akademii Mądrego Rodzica”, warsztatach dla wszystkich zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji wychowawczych, a także poznaniem Kampanii "Nie Biję!" prowadzonej przez Fundację Kidprotect.

 

Podsumowaniem całej akcji będzie plener plastyczny "KOLOROWE PRAWA DZIECKA" w Parku Miejskim im. T. Kościuszki w Zgierzu 1 czerwca, czyli w sam Dzień Dziecka. Akcja plastyczna zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystów "Młyn". W ramach "Kolorowych Praw Dziecka" dzieci będę we wskazanych miejscach ilustrować kolorową kredą wylosowane wcześniej, wybrane na podstawie Konwencji - Prawa Dziecka.

 


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.ckd.miasto.zgierz.pl

 

.