A A A

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu rusza od września z nowymi zajęciami w roku szkolnym. Przedstawiamy ich harmonogram i zachęcamy do zapisów!

Po pracowitych dla nas wakacjach ruszamy z zapisami na zajęcia w nowym roku szkolnym. Szczegółowy harmonogram wraz z cennikami zajęć, które byliśmy zmuszeni od tego roku wprowadzić - znajdziecie w zakładce Oferta zajęć. Oprócz kontynuacji dotychczasowych inicjatyw pojawi się również zupełnie nowa propozycja zajęć, nowi instruktorzy i nowe wyzwania – czytamy na stronie Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu.

 

  • Warsztaty bębniarskie

Stałe zajęcia muzyczne inspirowane rytmami reagge, z wykorzystaniem afrykańskich instrumentów perkusyjnych. Zajęcia będą odbywać w ramach śród artystycznych, czyli spotkań dla klas ze szkół podstawowych, ale także raz w tygodniu - po południu. Będziemy próbować tworzyć przy CKD dziecięcą grupę bębniarską. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już od II połowy września.

 

  • „Zrób to sam"

Zajęcia wzorowane na kultowym cyklu telewizyjnym Adama Słodowego Zrób to sam. Na zajęciach przewidziane jest tworzenie przedmiotów codziennego użytku tj.: pudełek ozdobnych, maskotek, pajacyków. W trakcie zajęć dzieci zapoznają się także z zasadami działania znanych urządzeń, takich jak np. żarówka.

 

  • Kuźnia prezentów

Cykl warsztatów organizowanych przed różnymi świętami i uroczystościami, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać niewielkim kosztem upominki dla swoich najbliższych. Pierwsze warsztaty odbędą się w listopadzie, gdzie zachęcimy do przygotowania mikołajkowych prezentów i bożonarodzeniowych kartek. Jeśli inicjatywa się przyjmie - zorganizujemy warsztaty zaproszeń i pamiątek komunijnych, prezentów na dzień mamy. Będziemy robić biżuterię, szyć ozdoby i torby z filcu oraz maskotki dla dzieci.

Zapraszamy także na nasze pozostałe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym:

  • *A KU Kultura

Zajęcia dla dzieci w wieku 3 - 5 lat, przeznaczone dla tych maluchów, które nie chodzą do przedszkoli. W ramach spotkań, najmłodsi uczestniczą w zajęciach plastycznych i taneczno-rytmicznych, teatralnych oraz rozwijają swoje zdolności poznawcze.

 

  • Akademia Małego Artysty
Jest to propozycja zajęć plastycznych oraz muzycznych rozwijających zdolności dzieci oraz pozwalających atrakcyjnie spędzić popołudnie. W ramach AMA odbywają się:

- plastyka w trzech grupach wiekowych dla dzieci już od 3 roku życia
- „Zrób to sam" dla dzieci od 8 do 11 lat
- modelarnia dla dzieci w wieku (od 12 r.ż.)
- rzemiosło artystyczne (od 7 r.ż.)
- nauka gry na gitarze (od 9 r.ż.)
- warsztaty bębniarskie dla dzieci (ale możliwość stworzenia także grupy dla młodzieży i dorosłych)

 

 

  • Zajęcia taneczne

- grupy taneczno-rytmiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat)

- cztery formacje tańca nowoczesnego - trzy hip hop'owe (dla dzieci od 7 lat aż po młodzież studencką) oraz jedna breakdance

 

 

  • Bajkobrania

Weekendowe spektakle teatralne dla dzieci, podczas których najmłodsi (bo już nawet przedszkolaki) obcują z różnymi formami teatralnymi. Repertuar zajdziecie w zakładce Kalendarz imprez.

 

  • Warsztaty fotograficzne

Zajęcia dla amatorów w wieku od 9 do 18 lat, podczas których początkujący poznają tajniki fotografii cyfrowej a nieco bardziej zaawansowani rozwijają swoją pasję. Niejednokrotnie efekty ich artystycznych poszukiwań można podziwiać w kolejnych edycjach projektu OZA.

Zajęcia artystyczne dla świetlic szkolnych, środowiskowych, ośrodków, domów dziecka, przedszkoli (zapisy dla szkół od 5 września)

W każdy czwartek lub środę organizujemy zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne czy teatralne dla grup zorganizowanych.

 

  • Środy artystyczne (zapisy dla szkół od 5 września)

Jedne z naszych najpopularniejszych warsztatów, organizowanych z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz zerówek szkolnych, odbywające się podczas dwóch śród każdego miesiąca, w godz. 8.30-10.30. W ramach spotkania mają miejsce zajęcia z rzemiosła artystycznego (praca z gliną) oraz warsztat bębniarskie.

 

  • Edukacja z zakresu praw dziecka (zapisy dla szkół od 5 września)

Warsztaty dla uczniów ze szkół podstawowych, która zrodziła się po doświadczeniach z organizacji Tygodnia Dzieci w Zgierzu pod Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, na przełomie maja i czerwca 2010 r. Jest ona rozwijana w naszej codziennej pracy, podczas warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych.

Więcej na www.ckd.miasto.zgierz.pl

.