A A A


Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki nagrodził dziś dziesięciu najzdolniejszych absolwentów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie maturalnym. Wszyscy otrzymali „Wielką Księgę Historii Polski”, a zdobywcy miejsc na podium dodatkowo: wieżę hi-fi (za I miejsce) i odtwarzacze MP3 (za II i III miejsce).

Nowych, zdolnych studentów – tegorocznych laureatów rankingu na „najwybitniejszych maturzystów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Zgierski” już niebawem zyska Politechnika Łódzka. Najlepsza z najlepszych – Michalina Chmielewska z I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie zamierza studiować matematykę stosowaną. Wybór kierunku nie jest tu przypadkowy, gdyż zarówno ja i mój mąż skończyliśmy studia związane z matematyką na rodzimej Politechnice – mówi dumna mama Michaliny, Maria Chmielewska.

Także zdobywca drugiego miejsca w naszym rankingu, Konrad Latosiewicz z głowieńskiego LO, marzy o studiach na tej uczelni. On wybrał gospodarkę przestrzenną. Oboje zwycięzców łączy jeszcze jedna wspólna cecha – podjęli wakacyjną pracę w tej samej firmie i zarobione pieniądze chcą przeznaczyć na letni wyjazd.

Laureaci mają jasno sprecyzowane plany na przyszłość - Michalina chciałaby wykładać na uczelni, zaś Konrad piastować wysokie stanowisko w urzędzie.

 

Najlepsi maturzyści 2011:

Michalina Chmielewska (I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie)

Konrad Latosiewicz (I LO w Głownie)

Dorota Olejniczak (I LO im. Stanisława Staszica w Zgierzu)

Małgorzata Gawrusińska (Technikum w Głownie)

Agnieszka Kałuża (Technikum w Bratoszewicach)

Tomasz Krajewski (Technikum w Aleksandrowie Łódzkim)

Patrycja Kubiak (Technikum nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu)

Tomasz Pawliczak (Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zgierzu)

Beata Zięterska (Technikum w Ozorkowie)

Magdalena Balik (LO im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim)

 

 

Małgorzata Tomczuk
Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

.