A A A


Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz portal www.dziennikarstwo.pl zapraszają do udziału w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego „Widzę, interweniuję, dokumentuję”.

Konkurs skierowany jest do uczniów, studentów oraz dziennikarzy obywatelskich (niezawodowych dziennikarzy) z województwa łódzkiego, którzy mogą zgłosić do konkursu swoje artykuły materiały wideo lub radiowe. Mogą to być materiały nowe lub opublikowane nie później niż w 2010 roku, opisujące zdarzenia i zjawiska społeczne o szczególnym znaczeniu dla społeczności lokalnych regionu łódzkiego, ważne problemy i wyzwania społeczne.

Nadesłane prace będą opublikowane na portalu www.dziennikarstwo.pl oraz na stronach partnerów.

40 uczestników konkursu będzie mogło wziąć udział w Letniej Akademii Dziennikarstwa, profesjonalnych warsztatach dziennikarskich, na których gościem specjalnym będzie Paweł Płuska, dziennikarz TVN i TVN24.

Autorzy najlepszych prac będą również nagrodzeni kartami podarunkowymi, bezpłatnymi voucherami na kursy on-line oferowanymi przez Polski Uniwersytet Wirtualny oraz możliwością odbycia praktyk w redakcji portalu www.halolodz.pl.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 sierpnia!

 

Organizatorzy: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Partnerzy: Centrum Kształcenia Podyplomowego, Polski Uniwersytet Wirtualny.

 

Więcej informacji: www.dziennikarstwo.pl/konkurs

.