A A A


Szkolny Klub Przeciwko Cyberprzemocy "SofA" ma już dwa lata! 26 maja, w rocznicę założenia Klubu, miała miejsce drobna uroczystość urodzinowa, na którą zostali zaproszeni członkowie honorowi oraz organizacje partnerskie Klubu.

 

Spotkanie odbyło się w budynku Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta przy ulicy Musierowicza 2 w Zgierzu. O godzinie 9.00 Klubowicze przedstawili obecnym gościom, m. in. ze Szkoły Podstawowej nr 3, Urzędu Miasta Zgierza oraz British Council, problem jakim jest cyberprzemoc. Ponadto pochwalili się swoimi osiągnięciami dotyczącymi zwalczania tego zjawiska. Wśród nich znalazł się np. projekt „Uwaga – cyberprzemoc!” organizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2011.

Klub „SofA” to bardzo prężnie działająca organizacja zajmująca się tematem agresji elektronicznej i jej zwalczaniem. Na uwagę i wyróżnienie zasługuje to, że składa się na niego młodzież. Klub zdołał nawiązać współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w Zgierzu: m. in. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, nasz serwis EZG.INFO.PL, Centrum Kultury Dziecka oraz zgierska komenda policji. Do partnerów Klubu zaliczają się także Fundację Kidprotect.pl, Fundację Dzieci Niczyje oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi.

Więcej informacji o Klubie „SofA” można znaleźć na stronie internetowej: klub-sofa.cba.pl

Redakcja EZG.INFO.PL gratuluje Klubowi sukcesów i życzy dalszej owocnej pracy przeciwko cyberprzemocy!

 

.