A A A


W Polsce (jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina) Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952 w dzień 1 czerwca. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Również nasze miasto przygotowało na ten dzień moc atrakcji, do skorzystania z których serdecznie zachęcamy.

 

Szczególnie, że 1 czerwca w Zgierzu to nie tylko imprezy z myślą o naszych milusińskich, czyli Akcja "Mały Prezydent Miasta Zgierza", Dzień Dziecka z Policją na Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu, otwarcie wystawy „Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat” w Parku Kulturowym Miasta Tkaczy, czy „Odszykuj swój rower” w Parku Miejskim, ale także półfinały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce nożnej kobiet na MOSiRze, spotkanie zgierskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Muzeum Miasta Zgierza oraz  Spotkanie z Marią Czubaszek w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. B.Prusa. 

Jak widać propozycja bogata i jest w czym wybierać, dlatego też warto w najbliższą środę skorzystać z tego, co najbardziej interesuje poszczególnych członków rodziny i dobrze się bawić.


Justyna Zielińska 

 

.