A A A


Młody? Aktywny? Z głową pełną pomysłów? Weź udział w niepowtarzalnym Europejskim Tygodniu Młodzieży w woj. łódzkim w dniach 17-22 maja 2011r.

Stowarzyszenie Inspiratornia z Łodzi jest organizatorem działań w ramach projektu "Europejski Tydzień Młodzieży 2011: Miasto Młodych" realizowanego ze środków programu Młodzież w działaniu. Zgierskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG ma przyjemność wspierać te działania jako partner. Dlatego też zachęcamy młodych i aktywnych zgierzan do zapoznania się z bogatą ofertą inicjatywy.

W ramach projektu zostanie zorganizowana debata na temat aktywności młodzieży w życiu publicznym, wolontariatu oraz sytuacji młodych na rynku pracy. W popularnym punkcie miasta zorganizowane zostanie wydarzenie out-doorowe pod hasłem „Miasto młodych”, podczas którego zaprezentowane zostaną na makietach postulaty i pomysły młodych ludzi. Ponadto prowadzone będą konkursy dla odwiedzających oraz zorganizowany zostanie bieg młodzieży, a całość wydarzenia uświetnią występy młodych artystów.

Harmonogram:

  • 17 maja - II Łódzka Debata Młodzieżowa
  • 18 maja - Budowanie Miasta Młodych
  • 22 maja – happening

 

Tam będzie się działo. Na debatę zostaną zaproszeni politycy i eksperci, którzy naprawdę potrafią dyskutować, dzielić się swoimi doświadczeniami, ale także młodych, którzy nie boją się wyrazić swojej opinię. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w debacie, wystarczy się tylko zarejestrować na www.inspiratornia.org.pl

Ciekawą i nowatorską propozycją jest warsztat zaplanowany na 18 maja 2011r. Budujemy Miasto Młodych. Trzydziestu wybrańców będzie uczestniczyć w kreatywnych warsztatach plastycznych pod okiem Wojciecha Bednarka, artysty-plastyka ze Stowarzyszenia NEO. Ich zadaniem będzie przelanie wniosków z debaty na formy plastyczne i „wybudowanie” Miasta Młodych z makietami wymarzonej przez młodzież szkoły, urzędu pracy, punktu Informacji i innych ważnych miejsc.

Podczas 8 godzinnych warsztatów plastycznych powstanie min. 6 makiet symbolizujących istotne z punktu widzenia młodych miejsc - między innymi:

  • szkoła
  • urząd pracy
  • stacja kolejowa
  • centrum informacji młodzieżowej

 

"Bez ściem, bez owijania w bawełnę powiemy, jak powinno wyglądać miasto, żeby nam-młodym było dobrze" – mówią organizatorzy z Inspiratornii. - "Bierzemy na warsztat wnioski wypracowane dzień wcześniej podczas debaty i przelewamy je na plastyczne wizje miasta".

A wszystko po to by 22 maja podczas happeningu zaprezentować swoje prace i powiedzieć całemu województwu czego chcemy – my, młodzi. Towarzyszyć temu będzie Bieg Miasta Młodych, konkurs „Młody Aktywny Roku” i mnóstwo zabawy w rytmach hip-hop, reggae, rock i wielu innych.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. 

 

Warto być tam, rozmawiać, wymieniać się poglądami, pomysłami… W końcu chcąc zmieniać coś w naszej rzeczywistości, musimy mówić głośno o tym czego chcemy, a co się nam nie podoba. 

Justyna Zielińska 

.