A A A

 Ezg.info: Zacznijmy od pytania – kto realizuje projekt? I skąd przyszła inspiracja?

Jakub Pyrzanowski: Jesteśmy nieformalną grupą, w skład której wchodzę ja, Klaudia Warżel, Artur Jasiński i Hania Witczak. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Kameleon, które pomogło nam złożyć wniosek do Młodzieży w Działaniu. Inspiracja zaś przyszła po wizycie w Nisku, gdzie odbyły się już takie "targi czasu wolnego". Zorganizowali je nasi rówieśnicy. Postanowiliśmy przenieść taką inicjatywę do naszego miasta. Stąd właśnie wziął się pomysł na „Miasto po godzinach”. Doszliśmy do wniosku, że w Zgierzu nie ma dostatecznego przepływu informacji między organizacjami a młodzieżą. Dodatkowo postanowiliśmy spróbować zrobić coś jako młodzi zgierzanie, którym zależy na jakości życia i dorastania w naszym mieście.

Ezg.info: Czym są Targi czasu wolnego?

J.P.: Targi Czasu Wolnego to dwa dni - 8 i 9 marca 2010 roku, gdzie na małej sali MOSiR-u wystawiać się będą instytucje kulturalne, sportowe, oświatowe oraz szkoły językowe, które zaprezentują swoją propozycję spędzania wolnego czasu dla młodzieży. Przewidzieliśmy czas dla zorganizowanych grup ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, ale także dla osób indywidualnych.

Ezg.info: Dwa dni targów, ale w projekcie zaplanowaliście jeszcze warsztaty. Co to będzie?

J.P.: Na targach czasu wolnego zaproponujemy młodzieży wzięcie udziału w warsztatach fotograficznych, filmowych, muzycznych, teatralnych, z rysunku komiksu i wiedzy na temat historii miasta Zgierza. Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy osoby, które są kompetentne i znają się na swoich dziedzinach jak nikt inny, udało się nam podjąć współpracę m.in. z Piotrem Maszorkiem, Krystianem Śmiałkiem, Katarzyną Żuk. Każdy warsztat zakończy się przygotowaniem produktu powarsztatowego, czyli projektami komiksu, okładki na płytę, ścieżki dźwiękowej, zdjęciami, filmikiem. Chcemy przygotować w ten sposób materiał promocyjny dla miasta, ale stworzony przez młodych. Dzięki temu pokażemy to, co dostrzegamy w swoim otoczeniu, a co dla nas jest atrakcyjne.

Ezg.info: Czy w naszym mieście łatwo się żyje młodym ludziom?

J.P.: Jest łatwo, bo Zgierz mimo wszystko daje dużo możliwości do rozwoju. Jeśli tylko ktoś interesuje się życiem miasta, to na pewno znajdzie dla siebie interesującą ofertę. Pierwsze próby podjęte przez serwis ezg.info to początek na budowanie przestrzeni dla młodych zgierzan, my teraz też chcemy działać i wpuścić w miasto pozytywny impuls do zmian. Dlatego też zachęcam do zapisywania się na warsztaty.

Ezg.info: My też zachęcamy do udziału w targach i warsztatach, a zapisać można się mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


serwis ezg.info poleca projekt  "Miasto po godzinach - Targi czasu wolnego i warsztaty dla młodzieży"

 

więcej informacji na plakatach informacyjnych

 

 

.