A A A

househeartsfinal

6 maja w sali parafialnej "Przystań" odbył się w Zgierzu finał projektu House of Hearts w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na operację przeszczepu płuco – serca dla Patryka Akity.

Jak to stwierdziła młodzież odpowiedzialna za akcję – "Pół roku naprawdę ciężkiej pracy za nami, ale możemy śmiało stwierdzić, że było warto". Nastoletni uczniowie zgierskich i łódzkich szkół wykonali kawał dobrej roboty i to wszystko w szczytnym celu!

Podczas finału publiczność miała okazję obejrzeć występy młodych, utalentowanych zgierzan oraz obejrzeć prezentację o projekcie. Wszystkim partnerom oraz sponsorom zostały przekazane podziękowania. Poczęstunek dla gości został przygotowany przez Zespół Szkół im. Jakuba Cezaka w Zgierzu.

Tego dnia ogłoszono również wyniki Międzyszkolnej Rywalizacji. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać zgierskiej SP12, która przekazał kwotę 1337 zł. Zaraz za nią na podium były SP5 oraz SLO im. Romualda Traugutta w Zgierzu. Nagrodę główną - dron dla szkoły - ufundowała szkoła językowa Poliglotica.

House of Hearts do tej pory zebrał już 8 tys. Jest to duża kwota, ale warto pamiętać, że nadal można wpłacać pieniądze na zbiórkę internetową pod linkiem:https://zrzutka.pl/xf3cju

- Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt bardzo dziękujemy i gratulujemy udanej akcji, a Patrykowi życzymy powodzenia - mówi Agata Karasińska z grupy "House of Hearts".

.