A A A

househearts ciasta

Od kilkunastu tygodni na terenie Zgierza prężnie działa projekt House of Hearts. Młodzież wszelkimi sposobami stara się pozyskać pieniądze na przeszczep płuco-serca dla ich kolegi, Patryka Arkity.

Do akcji dołączyła nasza zaprzyjaźniona szkoła – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Zgierzu. W poniedziałek 16 kwietnia samorząd szkolny podjął się zorganizowania kiermaszu ciast. Wypieki sprzedawane były na trzech przerwach, a w ich robieniu brało udział całe liceum. Każda klasa przekazała przynajmniej jedno ciasto. Nie trzeba mówić, że były pyszne – sprzedano wszystkie kawałki, to mówi samo za siebie. Bardzo się cieszymy, że w młodych ludziach jest tyle empatii i chęci do pomocy innym.

A to nie jeszcze nie koniec! SLO zorganizowało dzisiaj również loterię fantową. Rzeczy na loterię przynosili uczniowie oraz pracownicy szkoły. Za drobną opłatą każdy mógł wziąć udział w losowaniu. Nie było przegranych, każdy los wygrywał. Podobnie jak podczas kiermaszu ciast - zainteresowanie było ogromne.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane zespołowi House of Hearts. A oficjalne liczenie całej zebranej kwoty odbędzie się 6 maja 2018 r. Podczas finału projektu. Wtedy również dowiemy się, która ze szkół zebrała największą darowiznę oraz zostanie przekazana nagroda.

Jeśli Wy również chcielibyście dorzucić się do zbiórki na przeszczep dla Patryka, możecie to zrobić pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/xf3cju

.