A A A

wedrowny 15sierpnia

Dźwiękowiec, operator kamery, fotodokumentalista i prowadzący/prowadząca wywiady – w Giecznie, Szczawinie i Dąbrówce cztery ekipy stworzone z tak ważnych postaci szukały historii godnych filmowego reportażu. Dziecięcy reporteży i reporterki pracowali przez kilka dni w ramach modułu "Wieś robi sztukę", który składa się na drugą edycję projektu Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy.

Praca nad etiudami zaczęła się od teorii i drobnych wprawek – każdy z uczestniczek i uczestników miał okazję spróbować swoich sił przed i za kamerą, wspólnie z prowadzącymi wypracowano listę interesujących tematów, dzieci zastanawiały się jak pytać, aby rozmówca zechciał opowiedzieć swoją historię.

Po części teoretycznej nadszedł czas praktyki – plan zdjęciowy. Każda grupa, pod opieką wolontariuszki/wolontariusza lub prowadzącego udała się w teren szukać historii, rozmawiać z mieszkańcami.

"To najfajniejsze zajęcia", "Czy zrobimy jeszcze kolejny film" – opinie dzieci w każdej wsi były podobne. A efekty? Na te trzeba jeszcze poczekać – materiał trafił do postprodukcji. Już dziś wiemy, że dzieci przygotowały filmy o najpiękniejszych ogrodach, Kole Gospodyń Wiejskich i najstarszej mieszkance wsi. Z ciekawością czekamy na rezultaty pracy dzieci, być może rosną blisko nas przyszłe sławy reportażu?

Projekt Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy: Kultura w terenie jest finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

.