A A A
 
 
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Redakcja Serwisu EZG.INFO.PL zapraszają do wzięcia udziału w II Edycji Konkursu „Majowe Dziedzictwo”. Tegoroczny temat Konkursu brzmi: Ja, czyli Obywatel 2011”.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Poseł na Sejm RP, Artur Dunin oraz Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnych refleksji na temat sytuacji obywatela w XXI wieku, wartości, którym powinien się kierować i podejmowanych działań. Organizatorzy dali w tym celu dowolność w wyborze formy literackiej.

Udział w Konkursie mogą wziąć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i zgierskiego. Prace należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 kwietnia 2011 r. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane 30 kwietnia na stronie www.ezg.info.pl, zaś uroczyste zakończenie odbędzie się na początku maja w Zgierzu.

Na najlepszą piątkę czeka wycieczka do Sejmu RP, zorganizowana przez posła, Artura Dunina. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziany jest odtwarzacz iPod, a także atrakcyjne książki.

Szczegóły w regulaminie Konkursu.

.