A A A

8wspanialych final

fot. Tomasz Miśkiewicz 

Katarzyna Żelazkowska ze zgierskiego Gimnazjum nr 3 została laureatką XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "8 Wspaniałych". Tegoroczna gala finałowa odbyła się w Prudniku.

Kasia (na zdjęciu druga od lewej) jest uczennicą 3 klasy Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zgierzu. Działa wolontaryjnie od 7 lat. Jest zaangażowana w prace na rzecz społeczności klasowej i szkolnej, pomagając w nauce i wspierając rówieśników w trudnych sytuacjach życiowych. Jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, inicjatorką zbiórek żywności dla ubogich oraz świątecznych paczek dla podopiecznych domów dziecka.

Na co dzień opiekuje się czteroletnią niepełnosprawna siostrą, dając z siebie wszystko, by wpływać pozytywnie na jej rozwój emocjonalny i jakość życia. 

Konkurs "Ośmiu Wspaniałych" jest organizowany przez Fundację Świat na Tak od 1993 roku. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

.