A A A

Poznaj artystę/artystkę, zobacz jego/jej autoportret, zainspiruj się i wykonaj własny w podobnej konwencji – tak w skrócie można opisać główne zadanie zajęć, które prowadziliśmy otwierając II edycję Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego.

Poznajemy dzieci ze sztuką poprzez konkretne postaci – Eleonorę Carington, Vincenta van Gogha, Marca Chagalla i innych. Każdy wylosował swoją artystkę/artystę, przeczytał jego/jej biogram, następnie dzieciaki otrzymały zdjęcie autoportretu, wykonały zdjęcia sobie w pozie inspirowanej obrazem,na koniec namalowały autoportrety.

Tegoroczna edycja Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego to spotkania ze sztuką w trzech miejscowościach – Szczawinie, Giecznie i Dąbrówce Wielkiej. Wszystkie prace, które powstają w ramach modułu "Sztuka na wsi" realizowanego do końca lipca 2016 będzie można oglądać na wystawach zorganizowanych w każdej z wsi.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia blogu projektu: wedrowny.edu.pl oraz profilu na facebooku – Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy.

Projekt Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy: Kultura w terenie jest finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

.