A A A

wedrowny 15maja

Rozpoczynamy drugą edycję Wędrownego Uniwersytetu, o podtytule „Kultura w terenie”. Co będziemy robić? Zapraszamy dzieci z 3 miejscowości (Gieczno, Dąbrówka i Szczawin) do artystycznej przygody – odkrywania sztuki – zarówno jej historii, a także własnych twórczych doświadczeń.

Od maja do października będziemy malować, robić zdjęcia, kolaże, podejmiemy działania w przestrzeni wsi, zrealizujemy wystawy, a także konferencję w której to dzieci będą dyskutować o swoich artystycznych i kulturalnych potrzebach.

W każdej wsi poza ekipą animatorek i animatorów pojawią się artyści – jedno z działań modułu „Wieś robi sztukę” powstanie przy wsparciu muzyka/choreografa, aktora/aktorki w zależności od pomysłów dzieci.

Obecnie przyjmujemy zapisy – zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat, które chcą skorzystać z całego cyklu warsztatowego (18 spotkań x 3h), zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz frajdę z wspólnych zabaw sztuką! Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy: Kultura w terenie jest finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

.