A A A

youngleader

Projekt "How to be a young leader?" to odpowiedź na potrzebę rozwijania umiejętności lidera wśród młodych osób z krajów Europy. Międzynarodowe szkolenie organizowane przez zgierską Fundację Krok do Przodu obyło się w dniach 21-30 września w Łodzi. Celem projektu było przeszkolenie 36 młodych osób z zakresu pracy metodą projektu, współpracy w grupie oraz rozwinięcie ich umiejętności lidera.

Uczestnikami projektu byli młodzi ludzie z 6 państw Europy: Polski, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Rumunii i Ukrainy w wieku 18-22 lat. Wiek ten wybrany był celowo. Są to młodzi, którzy dopiero raczkują jako liderzy, chcą działań na rzecz swojego społeczeństwa, lecz nie zawsze do końca wiedzą jak. Proponowanymi przez Fundację działaniami były między innymi: warsztaty z planowania własnego przedsięwzięcia, warsztaty z komunikacji w zespole, przygotowania i realizacja własnego przedsięwzięcia. Dzięki kursowi szkoleniowemu wielu młodych liderów rozwinęło swoje umiejętności i poszerzyło swoją wiedzę.

Ważnym rezultatem są również działania lokalne, które po zakończeniu kursu młodzi ludzie wcielili w życie w swoich środowiskach. Młodzi liderzy między innymi organizowali spotkania informacyjne na temat programu Erasmus Plus w szkołach i na uniwersytetach, organizowali mini szkolenia, gdzie przekazywali informacje zdobyte podczas kursu w Łodzi oraz zachęcali innych, młodych Europejczyków do czynnego brania udziału w życiu swojego miasta, wsi, czy też lokalnego podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z projektów realizowanych przez uczestników szkolenia.

.