A A A

17-letnia Inga Kosmalska reprezentowała Ziemię Łódzką w finale konkursu Miss Polski Nastolatek 2015. Uczennica LO im. S. Staszica podkreśla, że chce rozwijać karierę modelki, ale najważniejsza jest dla niej nauka.

ingakosmalska

Młoda zgierzanka wzięła udział w konkursie Miss, bo chciała spróbować spełnić swoje marzenie. - Moją przygodę z modelingiem zaczęłam w 2013 roku - mówi Inga Kosmalska. - W zeszłym roku postanowiłam spróbować swoich sił w konkursie Miss Polski. W listopadzie 2014 r. odbył się casting, następnie konkurs regionalny i finałowa gala 29 maja. Inga otrzymała "dziką kartę", która pozwoliła jej uczestniczyć w finale Miss Polski Nastolatek 2015, który odbył się 26 czerwca w Kozienicach. Konkurs wygrała inna reprezentantka regionu łódzkiego, Maja Sieroń.

Choć chce rozwijać swoją karierę jako modelka, jej ambicją jest skończenie studiów i stabilizacja. - Traktuję to jako hobby, zawodowo chcę iść w kierunku turystyki. Moją idolką jest modelka Zuzanna Bijoch, ponieważ stawia wykształcenie na pierwszym miejscu, ale potrafi być świetna w modelingu i godzić te dwie rzeczy - dodaje Inga.

Rozmowa z Ingą Kosmalską w audycji "Weź to skumaj":

(4:10)

 

.