A A A

Zgierską tradycją na dzień dziecka jest wybór małego prezydenta, który 1 czerwca przejmuje klucze do miasta i zasiada w najważniejszym fotelu w Magistracie. W tym roku Zgierz miał dwie małe prezydentki: Małgosię Kubiak z klasy IV SP1 oraz jej zastępczynię Olę Marczak z klasy VI SP3. To one na jeden dzień przejęły władzę w naszym mieście i sprawdziły, jak wygląda prezydencka codzienność.

malyprezydent15

Wybór małych prezydentów odbywa się w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Kultury Dziecka. Tegorocznym zadaniem dzieci było zaprezentowanie historii związanej z naszym miastem i przedstawienie jej jako materiału na film. Młode prezydentki w czasie sprawowanej funkcji odwiedziły chore dzieci na oddziale pediatrycznym zgierskiego szpitala, uczestniczyły w debacie o dopalaczach i otworzyły Miejski Dzień Dziecka w Parku Miejskim. 

Rozmowa z Małymi Prezydentkami Zgierza: Małgosią Kubiak i Olą Marczak:

W napiętym planie dnia znalazła się oczywiście chwila na rozmowę z dorosłymi prezydentami Zgierza Przemysławem Staniszewskim oraz Bohdanem Bączakiem i zadanie im pytań o problemy najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 

Rozmowa z Prezydentem Przemysławem Staniszewskim

.