A A A

bajkowyzgierz„Dawno temu w Zgierzu” to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Zadaniem dzieci jest stworzenie bajek, legend miejskich i opowieści związanych z naszym miastem, nawiązując do historii, tradycji, a także charakterystycznych miejsc i budynków zgierskich.

Pomysł konkursu powstał z potrzeby poszerzenia wiedzy najmłodszych o mieście, jak i chęci budowania tożsamości lokalnej i regionalej. Celem konkursu jest także pobudzenie kreatywności i uruchumienie wyobraźni drzemiącej w młodych umysłach. Prace mogą być zgłaszane przez uczestników indywidualnych bądź grupy/zespoły klasowe pod opieką nauczycieli.

10 najlepszych prac zostanie opublikowanych wraz z ilustracjami, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Na podstawie tekstów nagrodzonych bajek powstaną także słuchowiska radiowe, których nagrania zostaną opublikowane w formie CD. Słuchowiska zostaną również wyemitowane na antenie Radia EZG.

Konkurs potrwa do 22 czerwca – prace należy przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku września - dla nagrodzonych zespołów przewidywane są atrakcyjne nagrody!

Regulamin Konkursu.

.