A A A

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierz przy ul. Długiej 42 zaproponował dzieciom wiele interesujących zajęć podczas ferii zimowych.

Odbyły się między innymi zajęcia wokalno-rytmiczne prowadzone przez panią Katarzynę Szczepańską oraz Monikę Sikorę dla dzieci i młodzieży od 3 do 20 roku życia. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia jak emisja głosu, zajęcia oddechowe, ćwiczenia dykcyjne, praca z mikrofonem, zajęcia sceniczne, zabawy rytmiczno-ruchowe.
Kolejne zajęcia, które miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury to warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Panie: Honoratę Robak, Joannę Sujecką oraz Urszulę Stefańską. Mali i duzi artyści wykonywali prace z zastosowaniem najróżniejszych technik oraz na tematy jaki podpowiedziała im wyobraźnia. Część prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież została wykorzystana do dekoracji sali teatralnej w której odbył się bal karnawałowy: Pidżama Party – na którym dzieci bawiły się przebrane w stroje pidżamowe, oraz do dekoracji „Baśniowej krainy” która wykorzystana zostanie podczas balu dla dzieci – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Bal ten był organizowany przez Wolontariuszy z centrum Wolontariatu w Zgierzu.
Młodzieżowy Dom Kultury zaproponował dzieciom i młodzieży naukę gry na keyboardzie – którą prowadził Pan Paweł Niewiadomy.

Odbyły się również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży z grupami działającymi w MDK z Mańkiem, Poprzecznie Prążkowanymi oraz Wielokropkiem które prowadziły Panie Katarzyna Żuk oraz Elżbieta Gorzka-Kmieć. Młodzież zainteresowana zdobyciem warsztatu dziennikarskiego mogła popracować w redakcji gazety Kramadio.

W pierwszym tygodniu ferii można było również uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego które prowadziła Pani Aneta Kopacz. 25 stycznia 2011 r. uczestnicy zajęć z języka angielskiego aktywnie spędzali czas. Uczniowie próbowali swoich sił na ściankach wspinaczkowych zdobywając „nowe, coraz trudniejsze szczyty” i pokonując swoje lęki. Następnie była relaksująca, choć pełna rywalizacji gra w kręgle, po której wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Kolejną atrakcją była wizyta w eksperymentarium, gdzie mogli podziwiać tajemnice starożytnego Egiptu, a później samodzielnie wykonywać fascynujące eksperymenty. Na koniec wszyscy udali się na laser games, gdzie w ciemnych tunelach strzelali do wrogów, doskonaląc swoje umiejętności strzeleckie. Był to dzień pełny wrażeń i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny wyjazd.

Ferie zimowe przyniosły wiele radości zarówno najmłodszym uczestnikom jak i studiującej młodzieży. Każdy znalazł tu coś dla siebie – świadczy o tym bardzo wysoka frekwencja na wszystkich zajęciach.
Bogumiła Łuczak-Filipek

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Długa 42
95-100 Zgierz

.