A A A

targipowiatowe15Na hali MOSiR w Zgierzu po raz ósmy odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Swoją ofertę zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne i policealne ze Zgierza, Bratoszewic, Ozorkowa, Głowna i Aleksandrowa. Oprócz liceów ogólnokształcących, szeroki wybór możliwości prezentowały szkoły o profilu zawodowym.

(fot. powiat.zgierz.pl)

Do wyboru, do koloru: można było znaleźć ofertę na kierunkach: technik masażysta, technik usług gastronomicznych, technik turystyki wiejskiej, technik mechanik czy technik dentystyczny i wielu innych. Nową szkołą, która pojawiła się na edukacyjnej mapie Zgierza jest Profesjonalna Szkoła Policealna Kwalifikacji Zawodowych, powstająca w miejsce Kolegium Nauczycielskiego.

 (2:15)

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, takich jak pokaz tańca zaprezentowany przez uczennice zgierskiego Liceum im. Romualda Traugutta czy też pokaz synchronicznego nakrywania do stołu w wykonaniu uczennic zgierskiego Cezaka. Liceum Ogólnokształcące z Ozorkowa częstowało zdrowymi sałatkami, sokami i ciasteczkami. 

(0:53)

Oprócz szkół swoja ofertę edukacyjno-kulturalną prezentował także zgierski Miejski Dom Kultury w Zgierzu oraz Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. Młodzież, która odwiedziła wystawę szukała dla siebie dalszej drogi edukacyjnej czy zawodowej lub też chciała upewnić się co do dokonanego wcześniej wyboru.

.