A A A

zzsp drzwiotwarte15Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych od kilku lat znajduje się w czołówce ogólnopolskich rankingów zdawalności egzaminów zawodowych. Uczniowie i uczennice gimnazjów mogli poznać profile nauczania w szkole podczas drzwi otwartych.

Podczas dni otwartych można było porozmawiać z uczniami ZZSP, aby poznać ich zadanie o szkole oraz zapoznać się z warunkami kształcenia. Szkoła proponuje szeroki wachlarz nauczania w klasach o kierunku m.in. technik elektryk, budownictwo, farmaceutyka, informatyka, mechanika pojazdów samochodowy oraz w klasie wielozawodowej.

Oprócz nauczanych od wielu lat zawodów, ZZSP stawia także na naukę tych, które w najbliższych latach będą tworzyć najwięcej miejsc pracy. Od dwóch lat w szkole działa klasa o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. – Coraz częściej gospodarka idzie w kierunku odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie potrzebni są fachowcy, którzy będą potrafili obsługiwać urządzenia wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych – mówi Eugeniusz Jacel, dyrektor ZZSP. Aby wyjść naprzeciwko potrzebom rynku pracy, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców z branży energetycznej, otworzono w szkole nowoczesną pracownię dla zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 

W trakcie dni otwartych szkoły wręczono nagrody laureatom konkursu „Mój zawód – moje miejsce pracy”. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji promującej naukę zawodów poszukiwanych na rynku pracy. Najlepszą okazała się praca pt. „Technika ochrony środowiska” autorstwa Miłosza Cichoszewskiego, Antoniego Leśniewicza oraz Przemysława Tomczaka z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku.

Źródło: Łukasz Roman, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.