A A A

ucieknijzkultura trauguttUcieknij z Kulturą - to propozycja Stowarzyszenia EZG dla zgierskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z okazji "dnia wagarowicza" i rozpoczęcia wiosny. W tym roku młodzież może wziąć udział w grze miejskiej, która odbędzie się 19 marca.

(fot. Drużyna SLO im. R. Traugutta, zwycięska w 2012 roku)

Tegoroczna edycja opierać się będzie o motyw Zgierza trzech kultur. Jej celem jest zapoznanie uczniów i uczennic gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z dziejami miasta i historią zgierskich Polaków, Żydów i Niemców. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie budynków i miejsc o znaczeniu historycznym w oparciu o otrzymane materiały z przeszłości. Gra Miejska odbędzie się w czwartek 19 marca br. w godz. 10.00-13.00. Punktem startowym będzie plac Jana Pawła II. Dla zwycięskich grup przewidziane są atrakcyjne nagrody: m. in. wejściówki na trening do Klubu Styl przy ul. Łódzkiej 18.

Zgłoszeń (wraz z listą osób uczestniczących w grze) mogą dokonywać szkoły do 10 marca br. mailowo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwie 4-osobowe grupy.

Szczegóły dotyczące Gry Miejskiej znajdują się w Regulaminie przesłanym do zgierskich szkół.

.