A A A

mpe2015Rozpoczyna się IX edycja Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, organizowanego przez biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego oraz Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Spotkanie informacyjne dla nauczycieli odbędzie się 19 lutego.

Młodzieżowy Parlament Europejski to projekt cykliczny, zainicjowany w 2006 r. przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, który na stale wpisał się w pejzaż inicjatyw edukacyjnych Łodzi i regionu. Jego celem jest przybliżenie zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Uczestnicy MPE, w ramach projektu, mają możliwość poszerzenia wiedzy oraz nabycia umiejętności praktycznych takich jak m.in. nauka wystąpień publicznych czy strategie negocjacyjne.

W projekcie biorą udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz województwa łódzkiego. W ramach MPE uczniowie uczestniczą w serii wykładów tematycznych i pracują we frakcjach politycznych, opracowują projekty rezolucji wcielając się w rolę europosłów. Z każdej szkoły w projekcie może wziąć udział od 1 do 7 uczniów. Uczestników MPE zgłaszają nauczyciele wysyłając kartę zgłoszeniową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr 42 634 78 29.

19 lutego 2015., w łódzkim biurze poselskim dra Jacka Saryusz-Wolskiego (Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. nr 9, III p.) o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla nauczycieli.

Głównymi nagrodami dla laureatów IX edycji MPE, ufundowanymi przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, są wyjazdy studyjne do Brukseli.

Więcej informacji: www.saryusz-wolski.pl

.