A A A

bluecafe soswCzwarty raz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zgierzu odbyła się akcja „Zostań Mikołajem – spełnij dziecięce marzenia 2014”. Najpierw dzieci ze zgierskiej placówki spisały swoje świąteczne życzenia, a następnie każdy z nas mógł je ziścić, kupując dla wybranego podopiecznego z SOSW w Zgierzu wymarzoną rzecz.

W tym roku akcja znalazła tak duży oddźwięk, że było więcej Mikołajów niż chętnych do obdarowania. – Dlatego otrzymaliśmy nie tylko indywidualne prezenty dla każdego dziecka, ale również wyposażenie i przedmioty dla poszczególnych pracowni i szkoły – mówiła Klaudia Szembek, dyrektor zgierskiego SOSW. – Otrzymaliśmy m. in. nowy komputer do jednej w sal, czy 60 szt. ręcznie robionych kocy do internatu, które przysłała do nas Polonia z Chicago – wymieniała dalej Pani Klaudia.

Już tradycyjnie prezenty zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania akcji. Najpierw był koncert, na którym przed dziećmi, rodzicami i zaproszonymi gośćmi wystąpiły znane muzyczne gwiazdy tj.: Blue Cafe, Ściana Wschodnia, czy Jakim Cudem. Następnie podopieczni ośrodka przygotowali świąteczny występ i wręczyli pamiątkowe dyplomy dla przyjaciół placówki. I wreszcie przyszedł najprzyjemniejszy moment, kiedy wychowankowie SOSW rozeszli się do swoich klas, a różni darczyńcy wręczali im wymarzone gwiazdkowe prezenty. 

Źródło: Jolanta Łęczewska, www.powiat.zgierz.pl

.