WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

mlodychbajanie14Młodzieżowy Dom Kultury od wielu lat "baja młodych" poprzez śpiew i malowanie. Kolejna edycja tego festiwalu odbyła się 28 listopada.

Podczas Festiwalu jury przesłuchało solistów i zespoły wokalne zakwalifikowanych do konkursu na podstawie nadesłanych utworów demo. Każdy uczestnik wykonał dwa utwory - jeden dowolny oraz jeden z repertuaru zespołów „Metamorfoza” i „Sposób na Nudę”, które działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu.

Rozmowa z Jadwigą Wlaźlińską o idei festiwalu

Uczestników oceniało jury w składzie:

  • Magda Ptaszyńska- wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzui Muzyki Rozrywkowej,pedagog śpiewu rozrywkowego, wykładowca w Autorskiej SzkoleMuzyki Rozrywkowej i Jazzuim. Krzysztofa Komedy w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie;
  • Piotr Adamus – kompozytor, aranżer;
  • Zbigniew Piotrowski – producent muzyczny, realizator dźwięku, współwłaściciel studia nagraniowego ROBAK w Łodzi.

Po przesłuchaniach festiwalowych odbyły się warsztaty wokalne i konsultacje indywidualne z Magdą Ptaszyńską.

Rozmowa z Magdą Ptaszyńską, jurorką festiwalu:

WYNIKI KONKURSU WOKALNEGO:

SOLIŚCI W KATEGORII 6 - 10 LAT

I nagroda       Urszula Zubek (Warszawa)

II nagroda     Maria Przybylska (SP nr 101 w Łodzi)

III nagroda    Zuzanna Matusiak (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

Wyróżnienie  Hanna Masłocha (Studio Artystyczne Pędziwiatry w Łodzi)

SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ 11 - 15 LAT

I nagroda       ------------------

II nagroda     Eliza Stawicka (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

III nagroda    Alicja Szemplińska (Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie)

Wyróżnienie  Julia Leśniewska (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ powyżej 16 LAT

I nagroda ex aequo   Małgorzata Olejnik (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

I nagroda ex aequo   Aleksandra Szurgot (Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie)

II nagroda                 Patrycja Jakubiak (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

III nagroda               Aleksandra Małecka (Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego)

Wyróżnienie              Anna Przybyła  (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie/Ksawerów)

ZESPOŁY WOKALNE W KATEGORII 11 - 15 LAT

I nagroda       Sposób na Nudę (Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu)

II nagroda     Metamorfoza (Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu)

Wyróżnienie  Cantabile (Gimnazjum nr 1 w Zgierzu)

Wyróżnienie  Gimnazjum nr 2 w Zgierzu

ZESPOŁY WOKALNE W KATEGORII POWYŻEJ 16  LAT

I nagroda       Avista  (Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie)

II nagroda     Fame  (Zgierz)

Nagroda GRAND PRIX - nie przyznano

Finałowi konkursu wokalnego towarzyszyła pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac plastycznych. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „W mojej głowie…”. Na konkurs wpłynęło 550 prac, spośród których jury w składzie: Aneta Młynarczyk, Hanna Łuczak i Tadeusz Gazda wyłoniło 20 laureatów.Pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac wraz z listą laureatów dostępna jest na stronie internetowej MDK – www.mdkzgierz.pl.

Patronatem honorowym Festiwal objął: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierz.

 

.