A A A

mrmz logo30 października odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. Głosowanie odbyło się w trzech z dziewięciu szkół, w nowej kadencji działać będzie tylko 13 młodych radnych.

Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz Liceum im. St. Staszica. W tych szkołach kandydatów i kandydatek było więcej niż mandatów. W tych szkołach łączna frekwencja wyniosła 76,85% - liczba głosów ważnych wyniosła w sumie 752.

O wyborach do Młodzieżowej Rady i wyzwaniach na kolejną kadencję opowiedziała Renata Malinowska-Koralewska, opiekunka MRMZ.

Rozmowa z Renatą Malinowską-Koralewską, opiekunką MRMZ http://ezg.aktualizacje.com/newsy_ezg/listopad/mrmz_malinowska.mp3&autostart=0&autoreplay=0&showtime=1" />

Zainteresowanie kandydowaniem do MRMZ w Gimnazjum nr 1 zdaniem Doroty Borkowskiej, nauczycielki odpowiedzialnej za wybory wiązało się z odpowiednio wczesną i dużą kampanią informacyjną.

Rozmowa z Dorotą Borkowską, nauczycielką w Gimnazjum nr 1

Rozmowa z Aleksandrą Kubiak, uczennicą Gimnazjum nr 1, członkinią komisji wyborczej

W SLO im. R. Traugutta, Gimnazjum nr 2 oraz Zespole Szkół Społecznych TPZ do kandydowania zgłosiło się mniej chętnych niż liczba przewidzianych dla tych szkół mandatów. W Zespole Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka oraz Prywatnym Gimnazjum "Awans" nie zgłosił się żaden kandydat. W Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjanych im. Jana Pawła II zarejestrowała się jedna osoba, jednak nie dopełniła wymagań formalnych.

Robert Adamczewski, nauczyciel "Traugutta" zajmujący się w szkole kwestiami Młodzieżowej Rady zauważa słabą aktywność poprzednich kadencji, co przekłada się na niewielkie zainteresowanie uczniów liceum.

Rozmowa z Robertem Adamczewskim, nauczycielem w SLO im. R. Traugutta

Rozmowa z uczniami SLO im. R. Traugutta

Młodzieżowa Rada Miasta to dla wielu uczniów pierwsza styczność z lokalnym samorządem. Jednak sami "dorośli radni" niezbyt interesują się kwestią MRMZ, nie wspierając ją w działaniach.

Rozmowa z radnymi Grzegorzem Macińskim (wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zgierza) i Zbigniewem Linkowskim (radnym RMZ, przewodniczącym MRZM 2008-2010). 

Protokół z wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza

W skład MRMZ w kadencji 2014-2016 weszli:

  • Gimnazjum nr 1

Natalia Rząb

Natalia Nowińska

Anna Lass

  • Gimnazjum nr 2

Adrian Pal

Mateusz Winkler

  • Gimnazjum nr 3

Dominik Wilk

Jakub Wojtaszczyk

Zuzanna Kałęcka

  • ZSS TPZ:

Ada Matczak

  • SLO im. R. Traugutta

Krystian Andrzejewski

Julia Strójwąs

  • ZSO im. St. Staszica

Mateusz Brocki

Mateusz Misztal

 

 

.