A A A

maciejkacprzakWuefista SLO im. R. Traugutta Maciej Kacprzak otrzymał wyróżnienie podczas 2. Ogólnopolskiego Kongresu Animatorów Sportu. Projekt "Łyżwy są fajne" zauważono w tegorocznej edycji programu Lider Animator.

Kongres odbył się 24 października w Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Konkurs Lider Animator jest organizowany przez fundację Sport Support od trzech lat. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 projektów. Komisja konkursowa spośród wszystkich zgłoszeń wybrała 20, które uzyskały wsparcie finansowe w postaci grantów w wysokości od 7 do 15 tys. zł. Dodatkowo przyznano 9 wyróżnień, wśród których znalazł się turniej "Łyżwy są fajne" autorstwa nauczyciela wf. Macieja Kacprzaka.

Konkurs organizowany dla uczniów i uczennic SLO im. R. Traugutta polegał na pokonaniu na łyżwach możliwie najdłuższego dystansu w trakcie 30 minut pobytu na dowolnym lodowisku z wykorzystaniem aplikacji Endomondo na urządzenia mobilne umożliwiającej pomiar dystansu. W konkursie nauczyciela "Traugutta" wzięło ponad 20 grup uczniów.

źródło: www.traugutt.miasto.zgierz.pl

.