A A A
bajkowestrofy201422 października w Centrum Kultury Dziecka odbył się 6. Jesienny Turniej Bajkowych Strof adresowany do dzieci z przedszkoli z terenu miasta i gminy Zgierz oraz innych miast regionu. Inspiracją dla małych artystów oraz ich opiekunów i wychowawców stały się wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.
(fot. CKD Zgierz)
Dzieci mogły brać udział w trzech konkurencjach: recytowaniu wierszy, odgrywaniu scenek teatralnych bądź stworzeniu prac plastycznych. Celem konkursu jest propagowanie wartościowej poezji dziecięcej rozwijanie zdolności plastycznych u najmłodszych, przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci, które uczęszczają do przedszkoli oraz promocja symbolu miasta Zgierza 

Rozmowa z Karoliną Miżyńską, kierowniczką CKD:

W programie 6, Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof organizatorzy zaplanowali oprócz części konkursowej wernisaż najlepszych prac plastycznych, a także spotkanie z Indianami, podczas którego dzieci poznawały ich kulturę i obyczaje.

O wrażeniach po konkursie rozmawiali z Radiem EZG mały uczestnik i jego wychowawczyni Katarzyna Brodakowska z Konstantynowa Łódzkiego.

Jurorkami konkursu były Dorota Abramczyk, Magdalena Ziemiańska i Anna Paszkowska, które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat twórczości dzieci.
 
.