A A A

 

warsztat architekturaPrzechodząc w niedzielę 13 lipca przez plac Kilińskiego można było spotkać niecodzienny widok. Na ławeczkach wokół fontanny siedziała grupa młodych ludzi skupionych na... rysowaniu. Wszystko to za sprawą otwartych warsztatów z rysunku architektonicznego zorganizowanych przez studio B-ARCHITEKTURA.

(fot. Krzysztof Dzierbicki, www.fotodzierbicki.pl)

Warsztaty skierowane  były przede wszystkim do licealistów, którzy planują studia na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Politechniki Łódzkiej. Zajęcia prowadziła dyrektor studia B-ARCHITEKTURA - Barbara Andrzejczak. Każdy zainteresowany mógł zgłosić się do udziału w zajęciach bez obaw o poziom swoich umiejętności.

 (3:00)

Do grupy zaawansowanej należeli kursanci studia B-ARCHITEKTURA oraz innych łódzkich szkół rysunku. Grupę początkującą stanowiły osoby, które pierwszy raz miały styczność z rysunkiem technicznym. Przyszły one głównie ze względu na planowane studia architektoniczne, a co się z tym wiąże, egzamin z rysunku. Jednak niektórzy z nich byli po prostu ciekawi czym jest architektura.

 (0:33)

Były to już czwarte otwarte zajęcia z rysunku organizowane w naszym mieście. Pierwsze odbyły się w lipcu 2011 roku. Dokumentacja w postaci zdjęć i filmów, a także informacje o kolejnych warsztatach są dostępne na stronie internetowej www.kurs-rysunku.pl

.