A A A

sp4 zakonczenierokuW piątek 27 czerwca zakończył się rok szkolny. Ponad 5 tysięcy młodych zgierzan rozpoczęło tym samym wakacje. Większość uczniów nie kryje entuzjazmu na myśl o dwumiesięcznym odpoczynku.

fot. sp4zgierz.home.pl

Oprócz zadowolonych głosów słychać było oczywiście także te niepocieszone. Szczególnie często zdarzało się to w przypadku świeżo upieczonych absolwentów, którym trudno było się rozstać z kolegami i nauczycielami. Dla wielu szóstoklasistów ze szkół podstawowych i trzecioklasistów ze szkół gimnazjalnych, tegoroczne zakończenie roku szkolnego było ostatnią okazją, by podziękować wychowawcom za poświęcony im czas. O ich emocje i wakacyjne plany pytały Paulina Kaczmarek, Karolina Wardak i Joanna Bachanowicz.

(1:15)

Małgorzata Grabowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu, pozytywnie opisuje atmosferę towarzyszącą zakończeniu roku. Chwali się wysoką frekwencją w ostatnich dniach przed wakacyjną przerwą i twierdzi, że jest ona skutkiem zaangażowania pedagogów w organizowanie ciekawych zajęć dla uczniów. Dzieci mogły m.in. wziąć udział w „dniach sportu” oraz terenowych wyjściach i piknikach.

(1:46)

Wszystkim uczniom i uczennicom życzymy udanych wakacji!

Kuba Dzianach

.