A A A

male prezydentkiJak co roku przy okazji Dnia Dziecka w Zgierzu organizowany jest konkurs "Mały Prezydent". W tegorocznej edycji konkurs na opowiadanie związane z naszym miastem wygrały trzy uczennice zgierskich szkół.

I miejsce w konkursie oraz tytuł "Małej Prezydent Miasta Zgierza" otrzymała Agata Becherka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu za opowiadanie "Historia jak z kryminału". Jej zastępczyniami zostały: Agata Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zgierzu za piosenkę o Zgierzu pt. "Jeż ze Zgierza" oraz Gabriela Fibor również ze Szkoły Podstawowej Nr 3, za prezentację multimedialną przedstawiająca prawdopodobne powstanie Zgierza pt. "Legenda o jeżu i starym Zgierzu".

W napiętym grafiku 2 czerwca "Małe Prezydentki" znalazły czas na odwiedzenie studia Internetowego Radia Obywatelskiego EZG, gdzie opowiedziały o swoich konkursowych pracach.

(4:54)

Cezary Adamski zapytał Małe Prezydentki również o to, co sądzą o naszym mieście i co chciałyby w nim zmienić oraz jakie plany wiążą ze Zgierzem.

(4:08)

Zwyciężczyniom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności na rzecz miasta!

.