A A A


Miejskie Przedszkole nr 13 w Zgierzu aktywnie uczestniczy w akcjach 
promujących zdrowy styl życia oraz ochronę środowiska. We współpracy z Fundacją Ekologiczną "Arka", nauczycielki: Monika Miszczak, Magdalena Urbaniak i Olga Filipowicz zorganizowały dzieciom cykl prelekcji na temat "Nie pal śmieci, kochaj dzieci". 

Dzieci z ogromną radością wzięły udział w spotkaniu z kominiarzem z Zakładu Kominiarskiego "Życie", Strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu, za co serdecznie dziękujemy. Spotkania te pozwoliły dzieciom poznać sposoby w jaki mogą chronić przyrodę przed zanieczyszczeniami oraz jak negatywny wpływ na zdrowie ma palenie śmieci.

Aktywnie w akcji uczestniczyło również działające w przedszkolu kółko zuchowe prowadzone przez Monikę Miszczak, Olgę Filipowicz, Łukasza Stolarskiego oraz druhnę Kaję Czaplińską. Zorganizowało ono spotkanie z Panią Magdaleną Kontowicz z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zgierzu na temat segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się jak należy segregować odpadki i co się z nimi dzieje po wrzuceniu ich do pojemników o odpowiednim kolorze.

Zdobyta wiedza pozwoliła im wziąć udział w konkursie "Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki" organizowanym przez Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz zdobyć sprawność "Eko-ludka".

 

Monika Miszczak
Olga Filipowicz
Miejskie Przedszkole nr 13 

.