A A A

„Gwiazdka 2013” to szósta edycja inicjatywy organizowanej przez poseł Agnieszkę Hanajczyk wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej im. bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu. Realizatorzy projektu chcieliby, aby Święty Mikołaj dotarł do jak największej liczby dzieci z biednych rodzin.

gwiazdka13 hanajczyk

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Wiele osób czeka na nie z utęsknieniem. Magiczna atmosfera, spotkania z najbliższymi, wspólne kolędowanie i postać Mikołaja, której w wigilijny wieczór dzieci wypatrują z niecierpliwością – to wszystko sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są jednymi z naszych ulubionych. Reklamy z Mikołajem i dekoracje w sklepach już w listopadzie zaczynają wprawiać nas w świąteczny nastrój. Wybierając prezenty dla rodziny i wigilijne menu, warto pokusić się o pewną refleksję i zastanowić, jak wiele jest domów w Zgierzu, w których nie zagości wyjątkowa atmosfera, ani tym bardziej nie pojawi się  w nich Święty Mikołaj.

- W wielu zgierskich rodzinach nie zapanuje świąteczny nastrój, a dzieci nie odwiedzi Święty Mikołaj. Dlatego z myślą o takich domach organizujemy 6. edycję Gwiazdki. Nasz projekt przynosi wiele radości obdarowanym dzieciom. Tak niewiele trzeba, by na ich twarzach zagościł uśmiech. Istotne jest, by mimo wielu przeciwności losu, które spotykają je na co dzień, nie straciły wiary w Świętego Mikołaja i mogły cieszyć się upragnionymi prezentami. Z poprzednich lat wiemy, że wsparcie projektu daje również satysfakcję darczyńcom – tłumaczy poseł Agnieszka Hanajczyk.

Fundusze zebrane w ubiegłym roku pozwoliły na obdarowanie 150 dzieci ze zgierskich rodzin. W tym roku organizatorzy chcieliby dotrzeć do jeszcze większej liczby potrzebujących. Czy im się to uda, zależy od wsparcia osób dobrej woli.

Jeśli zechcecie być Państwo Świętym Mikołajem „Gwiazdki 2013” prosimy o przekazywanie środków na konto Urzędu Miasta Zgierza, Plac Jana Pawła II 16, 95-100 Zgierz, nr: 42 8783 0004 0017 2303 2000 0102 z dopiskiem: „Gwiazdka 2013 MOPS” do 11 grudnia. W sprawie pomocy rzeczowej prosimy o kontakt z panią Małgorzatą Tałajko z Działu Pracy Socjalnej MOPS w Zgierzu, pod nr tel.: 42 716 42 13 wew. 18. 

źródło: Kinga Drożdżel, Biuro Poselskie Agnieszki Hanajczyk 

 

.