A A A

Już po raz trzeci w Zgierzu odbędzie się akcja „Zostań Mikołajem” prowadzona dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Wszyscy możemy wesprzeć organizatorów i podarować dzieciakom prezenty.

zostan mikolajem

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu jest ponad 160 dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Wiele z nich nie ma rodziców lub pochodzi z rodzin patologicznych bądź biednych. Szkoła z internatem jest dla nich często jedynym prawdziwym domem.

Organizatorzy akcji zaczęli od napisania przez dzieci na kartkach, co chciałyby dostać od św. Mikołaja. Lista wymarzonych przez dzieci prezentów znajduje się na stronie akcji.

W tym roku już po raz trzeci odbywa się akcja, dzięki której można spełnić marzenia dzieci. W finale odbędzie się koncert wigilijny ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Zachęcamy do wsparcia!

Jak wziąć udział w akcji? Organizatorzy podają 5 prostych kroków:

  1. Najpierw popatrz na listę dziecięcych marzeń. Podzieliliśmy ją na szkolne klasy (w zależności od stopnia upośledzenia). Lista znajduje się w części naszego serwisu pt: „WYBIERZ I SPEŁNIJ MARZENIE”.
  2. Jeśli chcesz zostać św. Mikołajem, wybierz jedno lub kilkoro dzieci, które obdarujesz na gwiazdkę.
  3. Swój wybór zgłoś na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do koordynatorki akcji – Renaty Manisty, która jest Pracownicą Ośrodka. Podaj swoje dane jako darczyńcy – pojawią się na naszej stronie internetowej.
  4. Kiedy dostaniesz potwierdzenie wyboru, kup prezent i wyślij go do 10 grudnia na adres szkoły, oznaczając go IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA i dopisując „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM”.
  5. Prześlij na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. potwierdzenie lub skan dowodu nadania paczki z prezentem.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w wigilii artystów, którzy wspólnie z dziećmi zaśpiewają kolędy. Zainteresowanych wykonawców prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie: www.zostanmikolajem.com oraz www.facebook.com/zostanmikolajem

 

.