A A A

Dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża to w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, którego patronem jest Jan Paweł II, od lat dzień wyjątkowy, w którym są chwile uroczyste, ale nie brakuje dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji.

dzienpapieski zzsp

Przede wszystkim ten dzień coraz bardziej przybliża młodzieży postać Patrona ZZSP. W tym roku każdy mógł odnaleźć coś dla siebie, gdyż propozycji było wiele. Tak jak poprzednio szkoła zaprosiła młodzież klas trzecich wszystkich zgierskich gimnazjów.

Gra pod tytułem ”Gdy strzelano do Papieża”.

Odbywała się ona na terenie całej szkoły w ciągu 2 godzin. W grze przewijały się  2 wątki dostarczające informacji o różnych wystąpieniach naszego Patrona podczas jego pielgrzymek oraz o szczegółach zamachu na niego. Uczestnicy gry musieli wykonać zadanie tematycznie związane z otrzymanymi informacjami. Tak więc udzielali pierwszej pomocy, rozszyfrowywali słowa, malowali używając ust albo łokcia, robili wyjątkowe zdjęcia, przechodzili labirynt z ławek i krzeseł z zawiązanymi oczyma … Jednym słowem  było dużo zabawy. Grę podsumowywał quiz prawda-fałsz, w którym przydawały się wcześniej zdobyte informacje. Dodatkowa trudność pojawiała się, gdy grupa spotkała terrorystę, który zabierał im uzyskane informacje, gdy udzielali błędnej odpowiedzi. W tej grze wzięły udział pięcioosobowe zespoły reprezentujące klasy wraz z 1 lub dwoma przedstawicielami gimnazjum. 

Turniej wiedzy o Janie Pawle II pod tytułem: Jan Paweł II – Papież dialogu

W tym turnieju brali udział tylko uczniowie naszej szkoły. Zgłaszające się wcześniej drużyny 3-osobowe, otrzymywały materiały na temat:  Jan Paweł II – Papież dialogu. Turniej rozgrywał się w czytelni, zaś walka między zespołami była bardzo zacięta i wyrównana. Pytania konkursowe dotyczyły treści zawartych we wcześniej otrzymanych tekstach.

Konkurencje sportowe

Jan Paweł II znany był z tego, że cenił sport i sprawność fizyczną, wobec tego postanowiliśmy stworzyć możliwość konkurencji między przedstawicielami klas także w tej dziedzinie. Do pięcioosobowych zespołów  reprezentujących 11 klas doszli nasi goście z gimnazjum.

Gra planszowa o Janie Pawle II

Do tej gry zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Młodzież z klas 1 Tu oraz 1 Tbe.

W tym czasie, gdy rozgrywały się różne konkurencje uczniowie, którzy nie byli bezpośrednio w żadną z nich zaangażowani, mogli oglądać film o Janie Pawle II w małej sali gimnastycznej.

A później przyszedł czas podsumowań i wręczania nagród. Najlepsi dostali wejściówki na kręgle, pedrivy, kremówki, a dwie najaktywniejsze klasy talony na pizzę. Wszyscy rozchodzili się bogatsi o czas dobrej zabawy i pełniejszą wiedzę o naszym niezwykłym Patronie.  Ale zostało jeszcze dużo ciekawych rzeczy do poznania na jego temat. Zapraszamy za rok do udziału w obchodach Dnia Patrona w naszej Szkole.

źródło: Lucyna Drygalska, ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu 

 

.