A A A

tmk 004W SLO im. R. Traugutta w Zgierzu powstał ciekawy pomysł na promocję książek, muzyki i wydarzeń kulturalnych w mieście. Służy do tego Tablica Mocno Kulturalna, zainicjowana przez nauczycielki Marzenę Więckowską i Izabellę Banaszczak.

Tablica zawisła na parterze „Traugutta” już rok temu, została ufundowana przez samą szkołę. - Pojawiają się na niej recenzje książek, filmów i spektakli, z którymi się zetknęłyśmy - mówi Marzena Więckowska, anglistka, pomysłodawczyni tablicy. - Prezentujemy również zapowiedzi tego, co nastąpi, także w Zgierzu. Jeśli kogoś zainteresuje dana informacja, może oderwać sobie kawałek kartki z tytułem płyty lub filmu - dodaje.

Informacje na tablicy zmieniają się co miesiąc, czasem mają charakter okolicznościowy, np. na Dzień Matki. W aktualizacji tablicy swoim nauczycielkom pomagają cztery tegoroczne maturzystki: Ola Napolska, Weronika Gębicka, Ewa Łuczak i Oliwia Wielądek. - Mile widziane są kolejne osoby do pomocy - zachęca nauczycielka języka polskiego w SLO, Izabella Banaszczak.

Obecnie na tablicy znaleźć można m. in. recenzję filmu Woody’ego Allena „Blue Jasmine”, opis książki Jennifer Egan „Zanim dopadnie nas czas” albo informację o zgierskim Festiwalu Zderzak. Uczniowie i uczennice chętnie czytają zamieszczane treści i odrywają karteczki z podanymi tytułami. Być może dzięki inicjatywie w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym młodzież chętniej będzie poznawać kulturę i dowie się, że w Zgierzu też można uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach.

 

.