A A A

W poniedziałek i wtorek 16-17 września Politechnika Łódzka będzie gościć Łódzki Salon Maturzystów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych będzie to okazja, aby poznać ofertę studiów łódzkich szkół wyższych i uczelni z innych ośrodków akademickich oraz wysłuchać cennych rad związanych z maturą 2014.

salonmaturzystow2012

Łódzki Salon Maturzystów 2012, fot. www.salonmaturzystow.pl 

W Salonie Maturzystów wezmą udział eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy będą podpowiadać jak przygotowywać się do poszczególnych egzaminów maturalnych oraz jak planować swoją karierę zawodową. W spotkania z maturzystami zaangażowały się też jednostki samorządowe naszego miasta. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą mówić o tym jak zaplanować karierę zawodową.

Organizatorem tegorocznego Salonu Maturzystów w Łodzi jest Politechnika Łódzka wraz z magazynem edukacyjnym „Perspektywy”. Uroczysta inauguracja Salonu odbędzie się w poniedziałek 16 września o godzinie 10.30 w Auli Sołtana PŁ na Wydziale Mechanicznym przy ul. Stefanowskiego 1/15.

Cała impreza odbędzie się w Politechnice na dwóch wydziałach. W budynku Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki zaprezentują swoje stoiska wystawiennicze uczelni z Łodzi, a także m.in. z Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Specjalny cykl prezentacji uczelni z naszego Regionu zaplanowano w godzinach 12.00-14.00 każdego dnia Salonu. Tutaj też odbędą się spotkania z ekspertami OKE, którzy opowiedzą o przygotowania do matury z wielu różnych przedmiotów, tych obowiązkowych i tych z wyboru. Część spotkań odbędzie się także we wtorek na Wydziale Mechanicznym.

„Perspektywy” organizują Salony Maturzystów przez cały wrzesień w różnych miastach Polski. Coroczne spotkania gromadzą tysiące uczniów, którzy teraz podejmują ostatnie decyzje o wyborze kierunku dalszej edukacji. W zeszłym roku Salon w Łodzi odwiedziło blisko 13 tysięcy maturzystów.

Źródło: Informacja Rzecznika Prasowego Politechniki Łódzkiej 

.