A A A

Przez cały wrzesień zgierski Ambasador programu „Młodzież w działaniu” zaprasza wszystkie osoby w wieku 15-30 lat do udziału w konkursie związanym z programem, aktywnością obywatelską i spędzaniem wolnego czasu. W nagrodę można zgarnąć fajne gadżety, które będziemy prezentować wraz z pytaniami.

logoMWDpl

Młodzież w działaniu” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii. Program promuje mobilność w obrębie UE i poza jej granicami, edukację pozaformalną, dialog międzykulturowy, możliwości zatrudnienia, a także sprzyja integracji wszystkich młodych ludzi, niezależnie od ich wykształcenia, środowiska społecznego i kulturowego. „Młodzież w działaniu” jest programem dla wszystkich!

PYTANIA prezentowane będą na naszej stronie w każdy poniedziałek, środę i piątek września. Do godz. 12.00 następnego dnia będziecie mieli czas na wysyłanie poprawnych odpowiedzi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nagroda zostanie wylosowana spośród poprawnych odpowiedzi.

ZADANIA TYGODNIA prezentowane będę 9 i 16 września, a na odpowiedź oczekiwać będziemy do 15 i 22 września. Nagrodę otrzymają najlepsze prace.

Na wykonanie ZADANIA MIESIĄCA czekać będziemy do 29 września 2013 r. Wygra najciekawszy projekt.

O wygranych będziemy informować na bieżąco mailowo. Nagrody można będzie odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu.

PYTANIE DNIA (NA ODPOWIEDZI CZEKAMY DO 26 WRZEŚNIA, GODZ. 12.00):

Pytanie: Ambasadorzy programu „Młodzież w działaniu” w maju 2013 roku zorganizowali w 6 miastach Polski grę miejską „Wkręć się w obywatelstwo”. Jedna z gier odbyła się w Zgierzu. Co było nagrodą główną dla zwycięzców eliminacji miejskich? Która drużyna wygrała w Zgierzu?

Nagroda: nagroda za 25.09.13

ZADANIE MIESIĄCA (NA ODPOWIEDZI CZEKAMY DO 29 WRZEŚNIA, GODZ. 24.00):

Zadanie: Ostatnio w Zgierzu przeprowadzano badania potrzeb kulturalnych zgierskiej młodzieży. Bardzo możliwe, że brałeś w nim udział. W kontekście programu „Młodzież w działaniu” twoim zadaniem będzie zaproponowanie dodatkowych zajęć kulturalnych zaplanowanych na rok szkolny 2013/2014, w których chciałbyś/chciałabyś wziąć udział.

Zaplanuj rodzaj zajęć (np. teatralne), ich nazwę (np. Bawimy się w teatr), ich częstotliwość (np. raz w tygodniu przez cały rok, lub codziennie przez jeden tydzień) oraz koszt (np. 50 zł miesięcznie, bezpłatne).

Nagroda: nagroda glowna

 

 

.