A A A

polkolonie13Zakończyły się pierwsze dwa turnusy półkolonii organizowanych przez MOSiR oraz Urząd Miasta Zgierza. W dotychczasowych dwóch turnusach uczestniczyło 145 dzieci.

Dzieciom zapewniono wiele rozmaitych atrakcji. Oprócz licznych gier i zabaw organizowanych przez kadrę wychowawczą zorganizowano także dwa wyjazdy do wioski indiańskiej "Tatanka" w Solcy Małej oraz aquaparku  „Wodny Raj” w Łodzi.

Przede wszystkim jednak dzieci korzystały z obiektów MOSiR, czyli parku linowego, Orlików i sal sportowych. Na Ośrodku „Malinka” pływały na sprzęcie wodnym oraz wypoczywaliśmy na plaży.

Najmłodsze dzieci brały także udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez zgierskie Centrum Kultury Dziecka, pokazach filmowych w sali udostępnionej przez Miejski Ośrodek Kultury oraz w konkursach zorganizowanych przez SEM w Zgierzu. Dzieci otrzymały drobne upominki i nagrody.

Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, frekwencja każdego dnia była niemal stuprocentowa. O dużej popularności półkolonii MOSiR świadczy zadowolenie dzieci jak i rodziców, którzy zapisują swoje pociechy na kolejne turnusy.

Przed nami kolejne 4 tygodnie letnich półkolonii 2013 (15-19 lipca, 22-26 lipca, 29 lipca - 2 sierpnia, 5-9 sierpnia). Półkolonie trwają od 9.00 do 14.00. Odpłatność za jeden turnus wynosi  75 zł. Organizatorzy w ramach odpłatności przewidzieli drugie śniadanie i obiad oraz bardzo bogaty program sportowo-rekreacyjny. Zapisy przyjmowane są w MOSiR Zgierz, ul. Wschodnia 2, tel. 716 49 64 lub 716 36 32.

 

źródło: www.mosir.zgierz.pl 

 

.