A A A

naszprymus13Na czerwcowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego wręczono stypendia najzdolniejszym tegorocznym maturzystom ze szkół prowadzonych przez Powiat Zgierski. Drugi rok z rzędu w ramach stypendiów o nazwie „Nasz Prymus”, nagrodzono finansowo uczniów, którzy zostali wytypowani przez dyrektorów placówek oświatowych.
  

Wśród nich znalazła się Edyta Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Jakuba Cezaka w Zgierzu, która może pochwalić się nie tylko urodą, ale też średnią 5,07. 

 - Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, chciałabym dostać się na analitykę gospodarczą – mówi Edyta. Jak brzmi jej recepta na sukces? - Systematyka w uczeniu się – mówi stypendystka.

Jej kolega Damian Michalak ze zgierskiego „Staszica”, posiadacz średniej 5,45 potwierdza, że systematyczna nauka jest najważniejsza. - Chemia i biologia wchodzą mi najłatwiej, za to jak mam się uczyć historii czy WOS-u, to jestem chory – mówi Damian. Damian próbuje dostać się na medycynę, chce zostać ortopedą. - Jak się nie uda to ratownikiem medycznym, a jeśli i to nie wypali to strażakiem – dodaje.

Na razie stypendia o wartości od 500 do 1000 zł otrzymało 20 osób, jesienią tego roku Starosta Zgierski wręczy kolejne stypendystom projektów „Nasz Prymus”, „Nasz Talent” i „Nasz Fachowiec”.

źródło: Małgorzata Tomczuk, Starostwo Powiatowe w Zgierzu 

 

.