A A A

mlodziengra18 maja odbyła się w Zgierzu gra miejska "Wkręć się w obywatelstwo!". Gra zorganizowana była przez zgierskiego ambasadora Programu Młodzież w Działaniu Jakuba Pyrzanowskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży i inicjatywy MŁOdzień.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, a drużyny w upalny dzień biegając po Zgierzu wykonywały zadania przygotowane przez Ambasadorów - mówi Jakub Pyrzanowski, koordynator akcji. - Na zakończenie gry każdy zespół zaprezentował przygotowany przez siebie projekt, którego opracowanie było jednym z zadań.

Zwycięską drużyną okazała się ekipa "Aktywni Obywatelsko My" w składzie: Michał Bodzioch, Mateusz Brocki, Inga Rychlik, Paulina Wojciechowska oraz Damian Wyrzykowski. W nagrodę wezmą udział w ogólnopolskiej grze miejskiej oraz Ogólnopolskim Forum Młodzieży "jEsTeM aktywny", które odbędą się w dniach 27-28 maja w Warszawie.

Po grze miejskiej nie zabrakło innych atrakcji. Zarówno dla uczestników gry, jak i pozostałych mieszkańców miasta otworzona została „żywa biblioteka”, w której "książkami" byli Justyna Zielińska i Dominik Klatka, koordynatorzy wcześniejszych projektów dofinansowanych z programu "Młodzież w działaniu". Odbyło się spotkanie z wolontariuszką EVS. Partnerem akcji była Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza.

Podobne inicjatywy miały miejsce także w Rypinie, Żywcu, Rzeszowie, Rawie Mazowieckiej i Sieradzu.

źródło: www.mlodziez.org.pl 

 

.