A A A

ETM24 maja w Urzędzie Miasta Łodzi odbędzie się oficjalne otwarcie Europejskiego Tygodnia Młodzieży w województwie łódzkim. W piątkowej konferencji udział weźmie zgierski partner projektu Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG.

Otwarcie obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży to trzy dni działań, spotkań, rozmów, warsztatów, wystąpień ekspertów, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. To przestrzeń na naukę, rozmowę i dobra zabawę. O poważnych sprawach będziemy mówić w sposób całkiem serio, ale na luzie. Profesjonalnie i przystępnie. Organizatorem ETM w Łodzi jest Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO.

 

Program konferencji (24 – 26.05.2013)

Urząd Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104

9.50 - 11.30

  • Uroczyste otwarcie Konferencji przez Panią Wiceprezydent Miasta Łodzi Agnieszkę Nowak
  • Prezentacja działań w ramach projektu „Nie peniaj, zmieniaj” przez młodzież z łódzkich szkół, biorących udział w projekcie.
  • Zaprezentowanie i wręczenie władzom Miasta wypracowanych przez młodzież rekomendacji w zakresie wspierania aktywności młodzieży.

11.30 - 13.00

  • Panel dyskusyjny "Młodzi kreują... czyli jaki kierunek powinna obrać strategia mądrego wspierania młodzieży w działaniach lokalnych"

Prowadzenie: Dagna Gmitrowicz

Przedstawiciele: Urząd Miasta Łodzi, Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO, Przestrzeń Kultur Alternatywnych, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, IV Liceum Ogólnokształcące, Fundacja Normalne Miasto „Fenomen”

13.00 - 13.30

Przerwa kawowa

13.30 - 15.30

Prezentacja organizacji i inicjatyw młodzieżowych: Przykłady wykorzystania narzędzi wspierających aktywność młodzieży - finansowych i metodycznych

  • Fundacja Normalne Miasto „Fenomen” – „Budżet obywatelski dla młodych”
  • Grupa Wolontarystyczna "Agrafka" – „Aktywizacja młodzieży poprzez wolontariat”
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG – „Angażowanie młodych w działalność lokalną”
  • Przestrzeń Kultur Alternatywnych – „Alternatywa dla młodzieży przez młodzież”
  • Program „Młodzież w działaniu” – „Możliwości pozyskiwania funduszy”
  • IV Liceum Ogólnokształcące – „Oddolne inicjatywy młodzieży szkolnej”

Cały program konferencji na: www.zmieniaj.org/europejski-tydzien-mlodziezy/ 

Koordynator projektu Aleksandra Szmurlik, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach projektu „Raz, dwa, trzy – działaj Ty!” oraz z programu Młodzież w działaniu w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

 

 

 

.